PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP


 Aktualności
 Pasowanie
 Sprzątanie świata
 Andrzejki
 Mikołajki
 Wycieczki
 Jasełka
 Opłatek
 Święto ziemniaka
 Dzień Babci
 Bal karnawałowy
 Dzień Ziemi
 Dzień Bibliotekarza
 Dzień Matki
 Dzień Dziecka
 Wiosna
 Wielkanoc
 Inne wydarzenia
 Absolwenci

 Karta zgłoszenia

 Archiwum

 

 

WYDARZENIA

 KONKURS RECYTATORSKI                                                       5-06-2013

4 czerwca 2013 r. dzieci z PP w Krzyżowicach uczestniczyły w Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez GOKiS w Krzyżowicach pod hasłem: " ROK 2013- ROKIEM JULIANA TUWIMA". Celem konkursu było m.in. kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozbudzenie zainteresowań literackich oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności na większym "forum" - Nasze przedszkolaki w składzie : Ala Wachowska, Filip Widocki, Marcel Kłos, Ula Miga i Szymon Smolarczyk zaprezentowali się wspaniale. Recytując wiersze Juliana Tuwima odznaczali się pamięciowym opanowaniem tekstu, staranną i wyrazistą wymową oraz właściwym tempem recytacji. Za swoje działania artystyczne Ala Wachowska otrzymała II miejsce, natomiast Marcel Kłos- III. Pozostałe dzieci uczestniczące w konkursie dyplomy podziękowania oraz książeczki.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

album fotografii
wykonała Wiesław Stańczyk

 OLIMPIADA SPORTOWA                                                         1 -06-2013

Czy wygramy, czy przegramy- to wesołe miny mamy. Takie motto towarzyszyło nam podczas Olimpiady Sportowej w Przylesiu, która odbyła się 29 maja 2013r. Na naszych koszulkach widniało piękne uśmiechnięte słoneczko. symbol zdrowej rywalizacji i wspaniałej zabawy. Był to nasz debiut w tego typu rozgrywkach sportowych. Czirliderki zachęcały nas swoimi zielonymi pomponami do gry oraz kibiców do dopingu. Było wspaniale! Otrzymaliśmy wyróżnienie i nagrody: statuetkę, medale oraz mnóstwo słodyczy.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

album fotografii
wykonała Wiesław Stańczyk

 SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ "PRZYTUL PSISKO"        21-03-2013


foto: Wiesława Stańczyk

Mój piesek-serduszko u moich stóp (E.Wharton)

Dnia 12 marca 2013 r. dzieci z PP w Krzyżowicach odwiedziła wolontariuszka z Brzeskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt "Przytul Psisko". Zapoznała dzieci z potrzebami piesków i sposobami opieki nad nimi. Zwróciła uwagę na problem bezdomności zwierząt oraz roli schronisk. Prelekcja wzbudziła u dzieci uczucia empatyczne w stosunku do zwierząt. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, że mogły w sposób bezpośredni zaobserwować wygląd i zachowanie pieska Filipa, który swoje zadowolenie z kontaktu z dziećmi wyrażał machając wesoło ogonkiem. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Wolontariuszce dyplom podziękowania, własnoręcznie wykonany album z wizerunkami piesków oraz dużą paczkę z ulubionymi przysmakami tych przemiłych zwierzątek.

opracowała  Wiesława Stańczyk

 TEATRZYK W SZKOLE W OLSZANCE                                         9-03-2013

Dnia 7 marca 2013 r. dzieci z PP w Krzyżowicach wyruszyły na wycieczkę do PZSP w Olszance, gdzie obejrzały teatrzyk o perypetiach zwierząt zamieszkujących bardzo zimną krainę - Antarktydę. Przedstawienie wzbudziło u małych widzów bardzo pozytywne emocje . Wartości estetyczne i wychowawcze łączyły się w harmonijną całość. A dynamika teatralna poruszyła dziecięcą wyobraźnię. Było wspaniale i bardzo wesoło!

opracowała  Wiesława Stańczyk

album fotografii
wykonała Wiesława Stańczyk 

 WALENTYNKI                                                                                 20-02-2013

Ile kwiatów w maju,
ile szczęścia w raju.
Tyle Wam słodyczy
Walentynka życzy!

Walentynki to młodziutkie święto zakochanych. W naszym przedszkolu obchodzone po raz drugi. Do tej uroczystości dzieci przygotowały się bardzo staranie. Wykonały pracę plastyczną pt. Kocham moją mamę i tatę. Na zajęciach technicznych z masy solnej uformowały piękne czerwone serduszka, aby wręczyć najważniejszym osobom ich życia- Rodzicom. Wzajemne, pozytywne relacje między dziećmi sprawiły, że każdy przedszkolak mały i duży obdarował ulubioną koleżankę, kolegę słodkim upominkiem. Walentynki pokazały przedszkolakom, że powinny pamiętać o dwóch podstawowych wartościach: miłości do rodziców oraz życzliwości w stosunku do przyjaciół.

opracowała  Wiesława Stańczyk

album fotografii
wykonała Wiesława Stańczyk 

 SPOTKANIE W BIBLIOTECE                                                                 2-12-2012

Dnia 27 listopada 2012r. dzieci z PP w Krzyżowicach udały się na wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej w Brzegu. Celem wycieczki było dostarczenie dzieciom informacji na temat funkcjonowania biblioteki oraz udział przedszkolaków w obchodach Święta Pluszowego Misia. Dzieci przyjechały na spotkanie ze swoimi ulubionymi maskotkami. Pani bibliotekarka rozpoczęła zajęcie od zapoznania dzieci z Historią Pluszowego Misia. Po czym przypomniała imiona wszystkich misiów występujących w literaturze dziecięcej. Dużą radość sprawiły dzieciom konkursy i zabawy ruchowe. Punktem kulminacyjnym były zajęcia artystyczne. Dzieci wykonały album pt.: "Mój Miś". Na zakończenie spotkania podziękowały pani bibliotekarce za miłe przyjęcie i wspaniałe zajęcia, wręczając kartkę z wizerunkiem misia oraz śpiewając piosenkę: "Mój przyjaciel Miś".

opracowała  Wiesława Stańczyk

album fotografii
wykonała Wiesława Stańczyk 

 TEATR PINOKIO BAJKA "MAŁA MYSZKA"                                           1-11-2012

Dnia 29 października 2012r. do PP w Krzyżowicach przyjechał teatrzyk kukiełkowy "Pinokio". Przedszkolaki obejrzały bajkę pt.:"Mała Myszka". Wzruszającą historię o sierotce Kasi, która stała się mądrą królową, a także o zaklętym w mysz księciu oraz Złotej Pani żyjącej w złotym mieście i pomagająca biednym sierotom. Bajka nauczyła nas, że im więcej w życiu dobrego uczynimy tym więcej tego dobra do nas wróci. A wytrwała praca pozwala zdobyć największą nagrodę. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w przygodach Kasi, razem z Kasią podejmowały decyzje i zastanawiały się co w danej sytuacji ma zrobić bohaterka. Na zakończenie wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie przy barwnej scenografii i pięknych bajkowych postaci.

opracowała  Wiesława Stańczyk

album fotografii
wykonała Wiesława Stańczyk

 


 

Jak co roku w naszym przedszkolu na początku roku szkolnego organizowane jest spotkanie z policjantem. Dnia 25 października 2012r. przedszkolaków z PP w Krzyżowicach odwiedził Pan sierżant Mateusz Rojowski, który zapoznał dzieci z zasadami zachowania się w terenie zabudowanym na wsi na przejściu dla pieszych. Poruszanie się po drogach pojedynczo i w grupie, światła odblaskowe. Zwrócił uwagę na problem ograniczonego zaufania do osób nieznajomych. Zachowanie ostrożności w kontaktach ze zwierzętami żyjącymi w okolicy przedszkola. Dzieci miały okazję obejrzeć mundur policjanta oraz narzędzia jego pracy. Pan Policjant wręczył dzieciom książeczki "Bezpieczny przedszkolak" . Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały dla gościa piosenkę dziękując za przybycie oraz miłe spotkanie.

opracowała  Wiesława Stańczyk

album fotografii
wykonała Wiesława Stańczyk

 WITAMINOWE TALERZYKI                                                        19-10-2012

"Witaminowe talerzyki" tak brzmiał temat zajęcia, które odbyło się 11 października 2012 r. w PP w Krzyżowicach. W tym dniu dzieci przystąpiły do wykonania owocowo-warzywnych koreczków. Przedszkolaki poznały zasady higieny podczas przygotowywania posiłku oraz musiały wykazać się umiejętnością posługiwania się przyrządami kuchennymi. Dzieci z dużym zapałem wykonywały koreczki owocowo-warzywne. Efekt końcowy pracy "małych kucharzy" był zdumiewający. Koreczki nie tylko pięknie wyglądały, ale wszystkim dzieciom bardzo smakowały. Mniam! Mniam! Mniam!

opracowała Wiesława Stańczyk

album fotografii
wyk. Wiesława Stańczyk

 

 WYCIECZKA DO SKLEPU                                                             10-10-2012

Dnia 10 października 2012 r. w związku omawianą tematyką zajęć dzieci odbyły ciekawą wycieczkę do sklepu spożywczego w Krzyżowicach. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ekspedientki oraz towarami znajdującymi się w sklepie. Utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że praca ekspedientki jest bardzo pożyteczna dla społeczeństwa. Zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów, a także narzędzia służące do porównywania masy przedmiotów. Pani Renatka zapoznała dzieci z wagą sklepową a dokładnie z nową, współczesną wersją wagi elektronicznej oraz jej poprzedniczką -wagą z szalami i odważnikami. Na zakończenie dzieci dokonały drobnych zakupów stosując formy grzecznościowe. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca. Pragniemy podziękować Pani Renacie Widockiej za miłe i serdeczne przyjęcie. Przedszkolaki.

opracowała Wiesława Stańczyk

album fotografii
wyk. Wiesława Stańczyk
 

 ŻOŁĘDZIOBRANIE                                                       10-10-2012

Po raz pierwszy dzieci z PP w Krzyżowicach uczestniczyły w akcji : "Pomagamy zwierzętom leśnym przetrwać zimę". Dnia 9 października 2012r z dużym zaangażowaniem i ochotą przystąpiły do pracy, Zadanie było bardzo łatwe, gdyż przed budynkiem naszego przedszkola rosną dwa piękne dęby. które zrzucają codziennie mnóstwo żołędzi. Pracy było co niemiara, ale na efekty nie trzeba było długo czekać. Przedszkolaki nazbierały cały worek znakomitego przysmaku dla zwierząt leśnych, m.in. dzików, saren i jeleni, który przekażą do Koła Łowieckiego. Udział dzieci w akcji pokazał, że los zwierząt nie jest im obojętny. Mają ogromne serca i potrafią się zmobilizować.

opracowała Wiesława Stańczyk

album fotografii
wyk. Wiesława Stańczyk
 

 KODEKS PRZEDSZKOLAKA                                          9-10-2012

Rok szkolny 2012/2013 rozpoczęliśmy nietypowo, a mianowicie od opracowania zbioru zasad, jakie będą obowiązywać w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielem opracowały KODEKS PRZEDSZKOLAKA, który zamierzają przestrzegać. Każdy przedszkolak obiecał, że będzie respektować ustalone wspólnie z nauczycielem zasady i normy postępowania w grupie; słuchać poleceń nauczyciela. Szanować godność swoją i innych. Dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Chętnie uczestniczyć w zajęciach, pracować nad własnym rozwojem. Używać czarodziejskich słów: proszę, przepraszam, dzień dobry, dziękuję. Być przyjacielem przyrody, Dbać o własne zdrowie. Pomagać innym w trudnych sytuacjach. Szanować książki. Troszczyć się o wspólne dobro, wygląd i estetykę sali. Bawić się cicho, nie przeszkadzać innym w zabawie lub zajęciach. Nie zabierać, nie niszczyć cudzych rzeczy i przedszkolnych zabawek. Kulturalnie zachowywać się podczas spacerów i wycieczek. Mówić prawdę i nie bić kolegów. Na dowód akceptacji w/w zasad każde z dzieci zawiesiło na tablicy swoje zdjęcie. Od tego momentu wszystkie przedszkolaki wkroczyły w baśniowy świat wspólnej zabawy, która będzie nam towarzyszyć przez cały rok szkolny.

opracowała Wiesława Stańczyk

album fotografii
wyk. Wiesława Stańczyk

 WYCIECZKA DO PZSP W OLSZANCE                          9-06-2012

Dnia 6 czerwca 2012 r. dzieci z PP w Krzyżowicach uczestniczyły w wycieczce do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszance. Była to okazja odwiedzenia kolegów- absolwentów naszego przedszkola oraz nawiązania nowych znajomości. Dzieci powitała Pani Dorota Woźniakowska. Zapoznała dzieci z wyglądem klasy, jej wyposażeniem oraz obowiązkami ucznia. Przedszkolaki miały także okazję obejrzeć bajkę pt. "Królewna Śnieżka".
Na zakończenie spotkania dziewczynki, które od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej pożegnały Panią Dorotkę oraz starszych kolegów piosenką oraz wręczeniem Dyplomu Podziękowania za miłe przyjęcie. Wycieczka do szkoły sprawiła dzieciom dużą frajdę. Stała się ważnym elementem dla maksymalnego złagodzenia stresu dziecka związanego z przekroczeniem progu szkoły. Po powrocie do przedszkola sześciolatki chętnie wymieniały się opiniami na jej temat, które były bardzo pozytywne.

tekst opracowała Wiesława Stańczyk

album fotografii
foto: Wiesława Stańczyk

 DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ MĘŻCZYZN                            14-03-2012

Złote  słońce rano wstało i tak myśli sobie:
Jeszcze chłodno kwiatów mało, a dziś Święto Kobiet
.

8 marca stał się dla przedszkolaków z PP w Krzyżowicach okazją do wspólnego świętowania.
Już od rana w przedszkolu panowała odświętna atmosfera.Chłopcy, jak przystało na ten wyjątkowy dzień, byli bardzo grzeczni, uczynni i mili. Po odśpiewaniu "sto lat" wszystkim paniom małym i dużym zaprosili je do wspólnej zabawy.Następnie były życzenia oraz mnóstwo słodkości. Dziewczynki zostały obdarowane kolorowymi tulipanami, symbolem budzącej się  do życia przyrody, do których dołączony był drobny upominek.

Uroczystość była skromna, ale nadzwyczaj radosna i na długo pozostanie w pamięci małych przedszkolaków.

opracowała Wiesława Stańczyk

album fotografii
fotografie wykonała. Wiesława Stańczyk

 PRZEDSTAWIENIE "PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA" W BRZESKIM CENTRUM KULTURY
                                                                                        28-02-2012

Dnia 22 lutego 2012 r. dzieci z PP w Krzyżowicach wyruszyły na wycieczkę do Brzegu. W Brzeskim Centrum Kultury obejrzały spektakl: "Przygody Koziołka Matołka" wystawione przez aktorów teatru "Tak".
Dzieci przeniosły się w krainę fantazji, gdzie podróżowały i przeżywały wraz z Koziołkiem jego przygody: spotkanie z zającem, gospodarzem, wiedźmą, królem, chińskim cesarzem oraz piękną królewną. Kolorowa scenografia, wspaniała gra aktorska sprawiła dzieciom dużo radości i niezapomnianych wrażeń. Wesoły Koziołek na długo pozostanie w pamięci małych przedszkolaków.

opracowała Wiesława Stańczyk

album fotografii
wyk. Wiesława Stańczyk

 TEATRZYK "CALINECZKA"                                              9-02-2012

Dziś poznałam z bajki małą Calineczkę,
narodzoną w kwiatku, śliczną panieneczkę.
W tulipanie orzecha łóżeczko swe miała,
a na płatku tulipana po wodzie pływała.

Dnia 6 lutego 2012 r. do przedszkolaków z PP w Krzyżowicach przyjechali aktorzy z Firmy "Mag" z Grybowa, którzy zaprezentowali teatrzyk kukiełkowy pt. "Calineczka". Jedną z najpiękniejszych baśni H.CH.Andersena ukazującą wartości moralne, takie jak: bezinteresowne okazywanie pomocy innym ludziom, piękno do świata przyrody- słońca, kwiatów, ptaków.
Przedstawienie bardzo spodobało się małym widzom, którzy nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

tekst opracowała Wiesława Stańczyk

album fotografii
wyk. Wiesława Stańczyk

 ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW                                                  24-01-2012

Wdzięczni za narodzenie Jezusa śpiewamy kolędy, uczestnicząc w nabożeństwie,
oglądamy starannie przygotowane żłóbki,
a po mszy w gronie rodzinnym jemy świąteczny obiad i wspaniałe smakołyki.

Z okazji minionych Świąt Bożego Narodzenia, mając w pamięci wspaniałe chwile spędzone w gronie najbliższych, dzieci z PP w Krzyżowicach dnia 18 stycznia 2012r. zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte. Celem zajęć było przedstawienie szacownym gościom tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Na tle bożonarodzeniowej dekoracji, przedszkolaki przebrane w piękne stroje zaprezentowały Jasełka. Dzieci wspaniale potrafiły przekazać szerokiej publiczności treści zawarte w przedstawieniu jasełkowym. Spotkaniu towarzyszyła miła i pogodna atmosfera.

opracowała Wiesława Stańczyk

 SPOTKANIE Z POLICJANTEM                                                                                         1-12-2011

Kto zamierza przejść przez ulicę musi poznać tajemnicę:
Na chodniku przystań bokiem, popatrz w lewo bystrym okiem.
Skieruj w prawo wzrok sokoli, znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna-więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie.

Dnia 24 listopada 2011r. do przedszkolaków z Krzyżowic przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim.. Przeprowadzili pogadankę na temat:" Bezpieczna droga do przedszkola". Zwrócili uwagę na konieczność przestrzegania zasad ruchu drogowego dla pieszych. Zakazu poruszania się po drogach bez opieki osoby dorosłej. Przypomnieli dzieciom numery alarmowe na policję. Miłym akcentem kończącym spotkanie był upominek od policjantów w postaci kolorowanki.

album fotografii

autor tekstu i fotografii: Wiesława Stańczyk

 SPOTKANIE W BIBLIOTECE                                                                                            1-12-2011

Dnia 23 listopada 2011r. dzieci z PP w Krzyżowicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Zajęcia odbyły się w bibliotece w Krzyżowicach, a związane były tematycznie z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. W bibliotece dzieci przywitała Pani Laura Rosińska, która rozpoczęła spotkanie krótką wzmianką na temat historii obchodów Święta Pluszowego Misia. Wręczyła wszystkim dzieciom emblematy z wizerunkiem uśmiechniętego niedźwiadka. Po czym nastąpiła prezentacja puszystych maskotek przyniesionych przez dzieci. Były piosenki, zabawy ruchowe i zagadki o misiach. Dużą radość sprawiła przedszkolakom degustacja ulubionego

przysmaku wszystkich misiów, czyli słodkiego miodziku. Był pyszny! Natomiast kolorowanie wizerunku misia dostarczyło dzieciom wiele doznań plastycznych. Urocze niedźwiadki można oglądać w holu biblioteki w Krzyżowicach. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze i zakończyło się rozdaniem wszystkim dzieciom słodkich upominków.

album fotografii

autor tekstu i fotografii: Wiesława Stańczyk

 DZIEŃ CHŁOPAKA                                                                                                            10-10-2011

Idzie misio, idzie konik,
piesek, żaba, no i słonik.
Wszyscy razem z balonami,
z najlepszymi życzeniami.
Bo to dzień radosny wielce.
Dzień Chłopaka i coś więcej!

Dnia 30 września w przedszkolu w Krzyżowicach odbyła się bardzo wesoła uroczystość -Dzień Chłopaka. Wszystkie dziewczynki były w tym dniu wyjątkowo miłe dla naszych małych mężczyzn. Przygotowały dla swoich kolegów mnóstwo niespodzianek. Była wspólna zabawa, wspólny poczęstunek, a przede wszystkim wspaniała niespodzianka. Kolorowanki oraz malutkie autka, które chłopcy uwielbiają. Wszyscy bawili się w tym dniu wyśmienicie!

autor tekstu i fotografii: Wiesława Stańczyk

 KONKURS RECYTATORSKI                                                                                          13-06-2011

Dnia 09.06.2011r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach uczestniczyły w konkursie recytatorskim organizowanym przez GOKiS , który odbył się na świetlicy wiejskiej w Pogorzeli.
W konkursie wzięły udział, oprócz dzieci z PP w Krzyżowicach, przedszkolaki z Olszanki, Przylesia Brzeskiego oraz Michałowa.
Podczas recytowania wierszy każdego z przedszkolaków nachodziła twórcza wena. Znakomicie potrafiły przekazać treść prezentowanego utworu. Niejednokrotnie urozmaicając przekaz kolorowymi rekwizytami.
Występ dzieci bardzo spodobał się szacownemu jury. Nie było wygranych, ani przegranych. W opinii komisji wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie artystycznym. 
Otrzymały dyplomy oraz piękne kolorowe książeczki. Pani Dyrektor GOKiS Ewa Grzebielska na zakończenie podziękowała wszystkim za udział w konkursie. Ponieważ oprócz umiejętności recytatorskich dzieci wykazały się zdolnościami wokalnymi, postanowiła w przyszłym roku szkolnym zorganizować konkurs piosenki przedszkolnej. 
A oto nasze dzieci i ich wiersze:
1. Julia Bodniak: M.Terlikowska "Ogródek" - wyróżnienie
2. Madzia Tama: M.Pawluk "Pąk"
3. Julia Bryk: A.Wacławski "Recepta na przyjaźń"
4. Julia Wachowska: J.Brzechwa "Żuk"
5. Emilka Duszeńko: J.Brzechwa "Samochwała"

autor tekstu: Wiesława Stańczyk

album fotografii

 SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM                                                          27-05-2011

W piękny majowy dzień do dzieci z  PP w Krzyżowicach przybył bardzo nietypowy gość. Pan Paweł Gąsiorowski - RATOWNIK MEDYCZNY, który przeprowadził szkolenie na temat:  Pierwsza Pomoc Przedmedyczna. Spotkanie przebiegało w twórczej atmosferze. Po prelekcji na temat pierwszej pomocy , nastąpiła część praktyczna, gdzie musieliśmy się wykazać umiejętnością zastosowania wiedzy w praktyce. Było to pierwszy tego typu kurs, po ukończeniu którego otrzymaliśmy Zaświadczenie o przebyciu szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

autor tekstu: Wiesława Stańczyk

album fotografii

 PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - PRZEPOWIEDNIA STARUSZKI                             28-03-2011

 

Dnia 25 marca 2011r. po raz kolejny przenieśliśmy się w świat bajek. 
Obejrzeliśmy przedstawienie pt. Przepowiednia staruszki w wykonaniu aktorów
Teatru Lalek Pinokio. 
Bajka przedstawiała losy królestwa pogrążonego w smutku z powodu braku dzieci.
Los odwrócić miała przepowiednia staruszki. Jednakże wypełnianie przepowiedni 
nie było takie proste. Na szczęście dzięki odwadze prostego żołnierza udało się 
pokonać zło. 
Dobro zawsze zwycięża to morał bajki, jaki usłyszeliśmy na zakończenie spektaklu.
Bajka, kolorowa sceneria i pięknie zdobione kukiełki na długo pozostaną  w naszej pamięci.

autor tekstu: Wiesława Stańczyk

 DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ MĘŻCZYZN                                                                                                             10-03-2011

Na wiosennych listkach młodych,
na wierzbowej bazi:
dziś w Dniu Kobiet, niech się każdej 
coś miłego zdarzy.


Dnia 8 marca 2011 w PP w Krzyżowicach odbył się Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny, który przypada 10 marca.
Od rana w przedszkolu panowała podniosła atmosfera.
Każdy "mały mężczyzna" wchodził do sali uśmiechnięty, wręczając Paniom i koleżankom drobny upominek.
Były życzenia oraz wspólna zabawa chłopców z dziewczynkami.
Dzieci nie zapomniały również o swoich rodzicach.
Podczas rozchodzenia się do domu przedszkolaki wręczały swoim rodzicom laurki Wiosenną stokrotkę
z życzeniami następującej treści:

Kochana Mamo, Kochany Tato
z całego serca życzymy Wam,
niech każdy dzień Wasz słonko naznaczy,
blaskiem radości w domu i pracy.

autor tekstu: Wiesława Stańczyk

 GOŚCIE W PRZEDSZKOLU                                                                                   30-11-2010

Dnia 22 listopada 2010r. w przedszkolu w Krzyżowicach gościliśmy pracownika ARiMR oraz przedstawiciela Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim, który wygłosił pogadankę na temat zasad ruchu drogowego oraz zachowania na drogach. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, które przedszkolakom sprawiły ogromną radość.
Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały znakomitym gościom za przybycie śpiewając piosenkę Mikołaju, Mikołaju oraz wręczyły Dyplom Podziękowania.

autor tekstu: Wiesława Stanczyk

 X EUROPEJSKIE TARGI CHŁOPSKIE                                                                                                 11-10-2010

Dnia 25 września 2010r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach
zaprezentowały swoje umiejętności teatralne na "X Europejskich Targach Chlopskich" w Krzyżowicach. Był to debiut przedszkolaków na forum społeczności lokalnej. Dzieci przebrane w piękne stroje ludowe odważnym krokiem wkroczyły na scenę. Zaprezentowały program artystyczny nawiązujący tematycznie do tradycji związanej z obchodami "Święta Pieczonego Ziemniaka". Występ przedszkolaków został nagrodzony obfitymi brawami. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Wioletta Świder podziękowała dzieciom za wspaniały występ. Wręczyła wystawcom z zagranicy obrazy wykonane przez dzieci z najstarszej grupy wiekowej pod kierunkiem Pani Wiesławy Stańczyk.
Udział Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach na "X Europejskich Targach Chłopskich" nie ograniczył się tylko do przygotowania i zaprezentowania programu artystycznego przez dzieci. Było to duże przedsięwzięcie marketingowe, w które włączyli się wszyscy rodzice. Publiczne Przedszkole w Krzyżowicach na "X Europejskich Targach Chłopskich" szczyciło się pięknym, bardzo kolorowym stoiskiem. Stanowiliśmy bardzo prężnie działającą  grupę sprzedawców. Podczas targów rodzice sprzedawali własnoręcznie upieczone ciasta, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Działania rodziców, dzieci oraz nauczyciela zostały  Przedstawiciel delegacji z Niemiec przekazał na cele przedszkola środki finansowe. Dzieci za swój występ otrzymały od pozostałych wystawców oraz Towarzystwa Przyjaciół Krzyżowic
mnóstwo słodyczy.
Znaczący udział w realizacji tego projektu przypada Pani Annie Smolarczyk oraz Pani Elżbiecie Bryk -Sobczak, które nadzorowały i czynnie uczestniczyły w  przebiegu w/w przedsięwzięcia.
Serdeczne podziękowania składamy także wszystkim rodzicom. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy urzeczywistnią się marzenia naszych dzieci. 

Autor tekstu: Wiesława Stańczyk

FOTKI (autor: Wiesława Stańczyk)

 TEATR PINOKIO                                                                                                                                10-10-2010

Teatr Lalek "Pinokio" z przedstawieniem pt."Chłopak z drewna". Baśń Collodiego jest historią o poszukiwaniu człowieczeństwa. Opowieścią o tym jak chłopiec z drewna , pajacyk z wiórów i deseczek zmienia się w prawdziwego chłopca. Niewdzięcznik , łobuziak, leń Pinokio jest cudownie zabawny i tragiczny w swoich zmaganiach z własną naturą o to, by być dobrym. Spektakl pokazał ponadczasowe wartości takie jak:skromność, pomoc i wsparcie, walka dobra ze złem. 
Dynamiczna akcja oraz piękna scenografia na długo pozostanie  pamięci małych przedszkolaków.

Autor tekstu: Wiesława Stańczyk

FOTKI (autor: Wiesława Stańczyk)

 PRZEDSZKOLAKI GOSZCZĄ POLICJANTA                                                                                        10-10-2010

Z wizytą w przedszkolu był dzielnicowy Gminy Olszanka - sierżant Mateusz Rojowski. Opowiedział przedszkolakom  o bezpieczeństwie dzieci w ruchu drogowym oraz o ograniczonym zaufaniu do obcych. Dla wszystkich dzieci w przedszkolu było to niezapomniane spotkanie.